Pamiętajmy o seniorach

Koło nr 12 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło 8 października dzień seniora, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Przewodziła mu pani Halina Wiśniowska. Na spotkaniu nie zabrakło członków Koła, ale też zaproszonych przedstawicieli powiatu, gminy i naszych smoleckich instytucji i organizacji.

Wśród gości obecni byli m.in.  burmistrz Antoni Kopeć, ks. Proboszcz Waldemar Kontek, pani dyrektor Arleta Szmigielska  z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (Starostwo Powiatu Wrocławskiego) prezes Towarzystwa Przyjaciół Smolca –  prezes Joanna Dereń-Maciejewska, ks. Prałat Alfons Jurkiewicz, sołtys Edward Wiśniewski oraz przedstawiciele rad sołeckich Smolca i Koła Gospodyń Wiejskich – z Szefową Henryką Rybak.

Cieszę się niezmiernie, że takie imprezy się organizowane, bo należy pamiętać o osobach starszych i szanować seniorów. Poza tym takie spotkania są odpowiednie do wymiany poglądów i nawiązania relacji towarzyskich. Pamiętajmy o tym, że starszym osobom często doskwiera samotność. Warto wtedy namówić ich do wstąpienia do koła PZERiI i udziału w imprezach oraz wyjazdach, które są często organizowane. Liczę, że przyszłoroczne obchody będą tak udane, jak obecne.

 

Jeden komentarz na temat “Pamiętajmy o seniorach

  1. Faktycznie, Seniorzy w Smolcu stanowią bardzo aktywną grupę. Zawsze po spotkaniach z Nimi wychodzę z ciepłem na sercu. 🙂 A Pani Halina to jest Wielki Człowiek.

Zostaw komentarz